Psycholog dziecięcy Kraków

Kłopoty dziecka czy to na polu edukacyjnym (np. trudności z nauką) czy społecznym (zaburzone relacje z rówieśnikami) często rodzą u rodziców przekonanie, że ich system wychowawczy zawiódł. Roztrząsanie przeszłości i zastanawianie się czy można było jakoś lepiej pokierować rozwojem dziecka, nie wiele wnosi. Poradzenie sobie z trudnościami dodatkowo utrudnia fakt, że rodzic widzi tylko efekt końcowy tj. dysfunkcję w zachowaniu dziecka, natomiast przyczyny tego stanu rzeczy wciąż pozostają dla niego niejasne. W dotarciu do źródeł problemu może pomóc psycholog dziecięcy. Kraków to miejsce, gdzie swoje troski możesz powierzyć specjalistom z prywatnej poradni psychologiczno-pedagogicznej Stymulus.

Jak działamy

Zdajemy sobie sprawę, że podzielenie się własnymi problemami jest rzeczą niesłychanie intymną, dlatego też dbamy o to, by stworzyć kameralną, sprzyjającą zwierzeniom atmosferę a wszystkim Klientom dajemy gwarancję poufności. Oferta poradni pedagogiczno-psychologicznej Stymulus w Krakowie obejmuje: diagnozę, konsultacje oraz spotkania terapeutyczne i psychoedukacyjne. W skład naszego zespołu wchodzą osoby łączące wykształcenie psychologiczne z filologicznym, co daje nam możliwość implementowania interdyscyplinarnego podejścia w odniesieniu do szerokiego spectrum zaburzeń. W naszej definicji dobrego psychologa dziecięcego równie istotne miejsce co wiedza i wykształcenie zajmują właściwości indywidualne terapeuty. Psychologowie pracujący w poradni psychologiczno-pedagogicznej Stymulus w Krakowie cechują się empatią, wrażliwością, troską o dobro drugiego człowieka oraz pokorą.


Unikamy tytułowania się najlepszym gabinetem psychologicznym, pozostawiając kwestię oceny naszych kompetencji Klientom. Zaufanie, jakim nas Państwo nieustannie obdarzacie, pozwala nam wierzyć, że nasza pomoc jest skuteczna. Przyświeca nam założenie, że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu. Dlatego też staramy się ciągle doskonalić i podnosić swoje kompetencje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach naukowych.


W niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej Stymulus w Krakowie świadczymy pomoc w następujących obszarach:

  • zaburzenia o podłożu lękowym, (np. fobia społeczna, fobie specyficzne, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne)
  • specyficzne zaburzenia rozwojowe, (np.zaburzenia uczenia się)
  • całościowe zaburzenia rozwojowe, (np.autyzm, niepełnosprawność intelektualna)
  • zaburzeń zachowania, (np.zaburzenia opozycyjno-buntownicze, agresja, autoagresja)
  • zaburzenia funkcjonowania społecznego, (np. mutyzm, zespół Tourette'a)
  • różnego rodzaju problemy wychowawcze
  • inne budzące niepokój rodziców zachowania np. nadmierna nieśmiałość, zahamowania w kontaktach społecznych, wybuchy złości.Myli się ten, kto myśli, że psycholog dziecięcy pomaga wyłącznie dziecku. Dla uzdrowienia sytuacji rodzinnej konieczne jest objęcie wsparciem również rodzica. Rezygnacja z dążenia do perfekcjonizmu oraz utożsamienie się z rolą „wystarczająco dobrego rodzica” to pierwszy krok do poprawy międzypokoleniowych relacji. Specyfika terapii zależy oczywiście od typu zaburzenia: w przypadku problemów wychowawczych będzie to najczęściej praca w diadzie, zahamowań społecznych w grupie, a zaburzeń rozwojowych czy fobii w indywidualnym kontakcie z terapeutą. Forma oddziaływań jest też w dużej mierze uzależniona od potrzeb i indywidualnej charakterystyki dziecka. Prestiż partnerów, którzy zdecydowali się na współpracę z nami (m.in. Polski Związek Logopedów, Koło Nauk Psychologicznych Pragma, Fundacja Hipoterapia) stanowi dowód na wysoką jakość i profesjonalizm naszych usług. Zapraszamy!

About Us
Departments
Testimonial
Doctors
Call-To-Action
Latest News
Social

Stymulus

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

31-133 Kraków, ul. Dunajewskiego 5
tel. 790 654 000
e-mail: info@stymulus.pl

Contact
Top