Terapia neurologopedyczna i logopedyczna poprzedzona jest diagnozą, która obejmuje sprawdzenie rozwoju całego systemu językowego lub wybranych podsystemów, np. fonetyczno-fonologicznego czyli wymowy. Zajęcia terapeutyczne są prowadzone w oparciu o program terapeutyczny sporządzony na podstawie wyników badania diagnostycznego. Metody i techniki pracy wykorzystywane w terapii są dostosowane do rodzaju trudności językowych dziecka lub osoby dorosłej oraz osobowości pacjenta. W ramach terapii, po każdych zajęciach neurologopeda omawia ich przebieg oraz przekazuje materiały i zalecenia do pracy w domu.
obejmuje wczesną diagnozę logopedyczną (przed pierwszym rokiem życia) oraz wczesną terapię polegającą na stymulacji rozwoju kompetencji językowych i/lub terapię karmienia.
Terapia zaburzeń mowy i komunikacji
Korygowanie wymowy obcokrajowców zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą poprawić swoją wymowę w języku polskim i mówić „bez akcentu”. Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym.
Nauka języka polskiego dzieci dwu i wielojęzycznych – oferujemy zajęcia polegające na rozwijaniu systemu językowego dzieci dwu i wielojęzycznych, zarówno tych, które mają specyficzne problemy z nabywaniem języka, jak i dzieci, które nabywają język bez większych trudności.